Architect/Workplace Designer Cluj-Napoca

Căutăm să recrutăm un Arhitect/Workplace Designer în Cluj-Napoca pentru departamentul de vânzări a unei firme din domeniul amenajărilor interioare ale birourilor și spațiilor comerciale, cu sediul în Cluj-Napoca și București și cu experiență de peste 10 ani pe piață. Firma realizează proiecte de design interior și amenajare/mobilare în toată România, asistând clienți și la nivel european.

Responsabilități

  • Transpune nevoile clientului, oportunitățile și limitările spațiului într-un space planning ergonomic și creativ
  • Colaborează cu manageri de proiect și echipa de arhitecți pentru a dezvolta un concept de design realist
  • Creează propuneri 2D si 3D de concept design, creativ, centrat pe nevoi și cu valoare adăugată pentru client
  • Comunică toate aspectele de concept design cu echipa clientului, gestionând proiectul de design până la finalizare
  • Înțelegerea bugetelor industriei pentru dezvoltarea conceptelor eficiente

Educatie + Experiență

  • Absolvent de studii superioare: arhitectura și/sau design
  • Experiență de minim 3 ani în proiecte de concept de design (constituie un avantaj experiența în proiecte de birou și/sau consultanță )
  • Experiență în întocmirea si autorizarea unui proiect, realizarea planuri DTAC, PT, etc.
  • Abilități avansate de lucru în Autocad, Archicad, 3D Max
  • Cunoștințe extinse ale materialelor, mobilierului și metodelor de construcție legate de arhitectura interioară
  • Cunoștințe de limba engleză – nivel conversațional
  • Excelente abilități de comunicare verbală și scrisă, cu experiență în prezentări grafice
  • Atitudine pozitivă, spirit de echipă, creativitate și curaj
  • Pasiune, proactivitate, automotivare și orientare spre rezultate

Alte beneficii

  • Salariu competitiv, in funcție de experiență și valoarea adăugată
  • Tichete de masă, după primele 3 luni
  • Contract pe perioada nedeterminata
  • Asigurare de sănătate privată pentru România și Ungaria, după primele 3 luni
  • Flexibilitate și condiții de muncă excelente
  • Oportunități de dezvoltare prin cursuri de perfecționare și schimburi de experiență cu alte companii europene

Rezumatul jobului

  • Publicat în17.01.2023
  • Tip jobFull time
  • Locația jobuluiCluj Napoca