Bucatar sef

Recrutăm pentru un salon exclusivist de evenimente din județul Suceava un
★ BUCĂTAR ȘEF
care va conduce activitatea din buncătărie și va coordona echipa.

Responsabilități

  • salonul găzduiește evenimente cu număr mare de persoane, iar bucătarul este cel care conduce activitatea
  • locația este exclusivistă iar bucătarul împreună cu echipa, se asigură că felurile servite se ridică la așteptările clienților
  • împreună cu managerul salonului, stabilește meniurile pentru evenimente considerând cerințele și eticheta salonului
  • face aprovizionarea bucătăriei conform meniurilor, gestionează materiile prime optim, cu respectarea regulilor de siguranță a alimentelor și
  • pentru încadrarea în rețetele stabilite
  • stabilește rolurile fiecărui membru din echipă, instruiește și verifică nivelul profesional al fiecărui lucrător din bucătărie
  • organizează activitatea din bucătărie astfel încât să se poată încadra în timpul necesar preparării meniurilor
  • asigură suportul necesar astfel încât să completeze armonios echipa și rezultatul să fie cel așteptat

Educatie + Experiență

  • experiență relevantă în bucătăria românească și internațională
  • experiență în stabilirea meniurilor specifice pentru evenimente
  • abilități de prezentare a produselor realizate într-un mod cât mai atractiv
  • abilități de organizare și coordonare a echipei de lucrători din bucătărie
  • cunoștințe privind tendințele culinare și capacitate de a le pune în practică
  • foarte bune abilități de comunicare
  • persoană ordonată, organizată, integră, cu simțul responsabilității și lucrului bine făcut, cu spirit de echipă
  • permis de conducere cat.B
  • avantaj pentru vorbitorii de limbă engleză
  • disponibil pentru relocare în județul Suceava
  • disponibil pentru un contract de minim 2 ani

Alte beneficii

  • contract de muncă pe perioadă nedeterminată
  • cazare în situație de relocare
  • masă asigurată
  • auto pentru deplasare
  • salariu 1000 euro+ net
  • concediu, zile libere
  • bucătărie echipată profesional
  • ajutor în toate activitățile
  • * echipă completă pentru evenimente
  • * drept de decizie în bucătărie

Rezumatul jobului

  • Publicat în30.04.2021
  • PrioritateHigh
  • Tip jobFull time
  • Locația jobuluiSuceava
  • Experiență2+ ani
  • Salariu net1000+ euro
  • Termen limită31.05.2021