Contabil șef

Căutăm să recrutăm Contabil șef pentru o firmă care are ca obiect principal de activitate cultivarea plantelor pentru înmulțire. Firma și-a început activitatea în 2009 și are sediul în Horia, jud. Arad.

Responsabilități

  • Coordonează activitatea de organizare și funcționare a departamentului financiar-contabil
  • Coordonează auditul societății efectuat de către una din companiile big four
  • Înregistrează documente financiar contabile
  • Verifică corectitudinea înregistrărilor si a documentelor contabile, dar și evidența stocurilor pe baza înregistrărilor generate gestionari
  • Efectuează operațiunile de închidere de lună, pregătește și depune declarațiile lunare către ANAF
  • Întocmește și verifică statul de salarii lunar
  • Întocmește și transmite raportări către autoritățile locale și conducerea firmei
  • Comunică cu consultantul fiscal în vederea soluționării spețelor apărute
  • Se informează permanent despre noutățile fiscale și legislative, răspunde de respectarea normelor legale în domeniul său de activitate

Educatie + Experiență

  • Studii superioare în domeniul economic sau contabil
  • Experiență de minim 3 ani într-un post similar
  • Certificare CECCAR - reprezintă un plus
  • Cunoștințe solide despre sistemul organizatoric, financiar-contabil și legislație în vigoare. Cunoștințe în întocmirea declarației SAFT
  • Cunoștințe PC și pachet Microsoft Office (în special Excel) – nivel avansat
  • Experiență în utilizare ERP (Microsoft Dynamics Nav - reprezintă un plus)
  • Cunoștințe avansate limba Engleză/Germană
  • Permis de conducere categoria B
  • Gândire analitică și atenție la detalii
  • Abilități bune de comunicare, spirit de echipă și flexibilitate
  • Implicare și seriozitate

Alte beneficii

  • Salariu atractiv
  • Prime (de Crăciun și de recoltă)
  • Asigurare medicală privată după primele 3 luni de la angajare
  • O masă caldă asigurată pe zi
  • Oportunitatea de a lucra într-o echipa tânără, unită și dinamică

Rezumatul jobului

  • Publicat în20.01.2023
  • Tip jobFull time
  • Locația jobuluiHoria