Inginer electric proiectant

Recrutăm un Inginer electric proiectant pentru unul dintre principalii furnizori de soluții complete de energie fotovoltaică în România, cu o experiență de peste 10 ani.

Responsabilități

  • Asigură managementul de calitate inițial: managementul de proiect și coordonarea instalărilor
  • Elaborează documentația tehnică și de proiectare pentru avizare prosumator și sisteme fotovoltaice de mici și mari dimensiuni
  • Elaborarea de soluții tehnice de proiectare
  • Executarea de PT și PT DDE conform temei de proiectare, ținând cont de legislația în vigoare
  • Propunerea implementării soluțiilor și echipamentelor moderne în documentația de proiectare

Educatie + Experiență

  • Absolvent sau student în cadrul unei Facultăți de Energetică / Instalații
  • Minim 3 ani experiență dovedită într-o poziție similară
  • Experiență într-un rol de Project Management, cunoștințe solide și experiență în proiectarea sistemelor electrice, înțelegere și interes pentru tehnologie fotovoltaică
  • Cunoștințe AutoCAD la nivel mediu/avansat
  • Atestat ANRE
  • Limba engleză – nivel mediu
  • Abilități bune de comunicare, planificare și organizare, cu atenție la detalii și abilitatea de a lucra independent

Alte beneficii

  • Salariu negociabil
  • Bonus lunar de performanță
  • Tichete de masă
  • Asigurare medicală privată
  • Oportunitatea de lucru într-un mediu de lucru la un nivel înalt profesional
  • Recunoaștere profesională și respect pentru implicare, rezultate și spirit de echipă
  • Posibilitate de dezvoltare profesională și avansare în funcție

Rezumatul jobului

  • Publicat în31.03.2022
  • Tip jobFull time
  • Locația jobuluiArad