Manager tehnic de întreținere

Recrutăm Manager tehnic de întreținere pentru o fabrică italiană care are ca activitate prelucrarea metalelor, dorind să își mărească echipa în Mărăcineni – Argeș.

Responsabilități

  • Planificarea și documentarea activităților de întreținere a întregii uzine
  • Monitorizarea funcționării și eficienței utilajelor CNC, efectuând inspecții periodice
  • Luarea măsurilor imediate în cazul unor avarii, repararea și înlocuirea componentelor defecte ale utilajului
  • Verificarea modului cum sunt realizate reviziile tehnice, care este nivelul de pregătire și calitate a intervențiilor realizate
  • Organizarea și coordonarea echipei de mentenanță, stabilind prioritățile zilnice împreună cu echipa operațională
  • Monitorizarea respectării normativelor de mentenanță pentru echipamentele si instalațiile din dotare
  • Propune noi metode pentru optimizarea muncii

Educatie + Experiență

  • Pregătire în domeniul tehnic cu competențe în domeniul electromecanic/electric
  • Experiență similară de minim 5 ani în domeniul de prelucrare al metalelor
  • Cunoștințe excelente ale componentelor mecanice și electrice ale mașinilor de frezare și strunjire CNC
  • Abilități excelente în citirea schemelor electrice ale mașinilor CNC
  • Bună cunoaștere a PLC-ului FANUC
  • Cunoașterea limbii engleze – nivel conversațional
  • Abilități organizatorice, de lider de echipă și de rezolvare a problemelor

Alte beneficii

  • Pachet salarial foarte avantajos
  • Pachet de relocare
  • Mașină de firmă
  • Contract pe perioadă nedeterminată
  • Program administrativ
  • Oportunitatea de dezvoltare
  • Un mediu de lucru plăcut

Rezumatul jobului

  • Publicat în18.01.2023
  • Tip jobFull time
  • Locația jobuluiMărăcineni Argeș