Marketing Specialist în Arad

Recrutăm Specialist Marketing pentru o companie de referință în domeniul de distribuție produse stomatologice din Romania, cu peste 20 de ani de experiență în domeniu.

Responsabilități

  • Crearea de campanii de marketing eficiente;
  • A/B testing permanent pentru eficientizarea operațiunilor online;
  • Dezvoltarea identității societății;
  • Crearea unui plan lunar de marketing și punerea în practică a acestuia;
  • Realizarea design-ului grafic (online/offline);
  • Administrarea paginilor de social media (+social media copywriting);
  • Analizarea noilor tendințe în domeniu;
  • Păstrarea și dezvoltarea relației cu furnizorii din domeniu;
  • Întocmirea de diverse rapoarte lunare;
  • Crearea si analiza reclamelor online plătite.

Educatie + Experiență

  • Absolvent studii superioare de Marketing – constituie un avantaj;
  • Experiență în domeniul marketingului – între 3-5 ani;
  • Familiar cu elementele de marketing și metode de research;
  • Autonom si autodidact, flexibil și orientat spre îmbunătățiri;
  • Bune abilități de comunicare, prezentare și creativitate;
  • Cunoștințe de limba engleză – avansat;
  • Cunoștințe de branding, Marketing online avansat (copyright, Google Analytics, Google Trends, Facebook Pages, Mailchimp, Business Manager, Social media Ads);
  • Cunoștințe PC – Office, Internet, programe de editare grafică (Photoshop).

Alte beneficii

  • Venituri proporționale cu realizările;
  • Program flexibil de lucru;
  • Mediu de lucru plăcut, într-o echipă comunicativă;
  • Posibilități de dezvoltare profesională.

Rezumatul jobului

  • Publicat în26.04.2021
  • PrioritateHigh
  • Tip jobFull time
  • Locația jobuluiArad
  • Termen limită26.05.2021