Recrutăm operator CNC pentru o fabrică de producție din Piatra Neamț.

Responsabilități

  • setarea parametrilor mașinii în conformitate cu cerințele tehnologiei
  • fixarea pieselor pentru prelucrare, realizarea prototipului pentru verificare CTC
  • realizarea produselor în serie, verificarea prin masurători a conformității
  • supravegherea mașinii în timpul prelucrării mecanice
  • predarea produselor finite la următoarea etapă de lucru
  • întreținerea mașinilor de lucru în stare optimă
  • respectarea cerințelor de siguranță în muncă

Educatie + Experiență

  • școală tehnică absolvită
  • experiență pe un post similar de minim 2 ani
  • noțiuni de mecanică, materii prime folosite
  • abilități de citire și interpretare a desenelor tehnice
  • atenție la detalii, dexteritate manuală
  • persoană ușor integrabilă într-o echipă, răbdătoare și punctuală
  • obișnuiță de a lucra cu un program fix
  • competența de a lucra individual
  • dorința de a învăța lucruri noi

Alte beneficii

  • pachet salarial atractiv în funcție de experiență
  • tichete de masă X lei/zi
  • primă de Paște, Crăciun, vacanțe
  • instruire specifică
  • concediu de odihnă 21 zile/an
  • zile libere plătite
  • posibilități de promovare
  • program fix Luni – Vineri
  • stabilitate și siguranță la locul de muncă
  • mediu de lucru plăcut
  • colectiv unit, pregătit să ofere ajutor
  • alte beneficii

Rezumatul jobului

  • Publicat în13.05.2021
  • PrioritateHigh
  • Tip jobFull time
  • Locația jobuluiPiatra Neamț
  • Termen limită12.06.2021