REPREZENTANT VANZARI TRACTOARE SI UTILAJE AGRICOLE TM, AR

Pentru un important producător și distribuitor de utilaje agricole, recrutăm
★REPREZENTANT VÂNZĂRI TRACTOARE și UTILAJE AGRICOLE pentru județele: TM, AR
Rolul poziției este de a promova și vinde în aria alocată produsele companiei și de a dezvolta portofoliul de clienți activi.Locația jobului este în Timișoara sau Arad.

Responsabilități

  • vizitezi fermierii din zona alocată și să identifici nevoile lor;
  • prezinți produsele și avantajele acestora, prezinți oferta comercilă și de finanțare;
  • emiți ofertele din CRM, le transmiți clienților și negociezi vânzarea;
  • colaborezi cu echipa de back office si cea de service pentru vânzarea produselor;
  • înregistrezi în CRM informațiile despre clienți și vânzări;
  • participi la târguri și expoziții;
  • îndeplinești obiectivele jobului.

Educatie + Experiență

  • studii medii sau superioare în domeniul tehnic;
  • cunoștințe generale despre agricultură;
  • cunoștințe bune despre utilajele agricole;
  • organizat, dinamic, ordonat și punctual;
  • abilitități de lucru în programe informatice de tip CRM;
  • disponibil pentru deplasări >80% din timp;
  • abilități bune de comunicare, negociere, ascultare activă;
  • isteț și descurcăreț în diverse situații;
  • bun coechipier;
  • permis de conducere cat B.

Alte beneficii

  • salariu fix 3500 - 4000 lei net, în funcție de experiență
  • comisioane pentru vânzări cu o schemă foarte avantajoasă;
  • tichete de masă;
  • prime de vacanță, Paște, Crăciun;
  • masină de serviciu, telefon, laptop, tabletă;
  • instruire tehnică și de vânzări și suport să te dezvolți profesional;
  • un mediu de lucru profesionist, bazat pe colegialitate și respect.

Rezumatul jobului

  • Publicat în16.07.2021
  • PrioritateHigh
  • Tip jobFull time
  • Locația jobuluiArad, Timișoara
  • Termen limită15.08.2021