Sales Account Executive București

Căutăm să recrutăm un Sales Account Executive în București pentru departamentul de vânzări a unei firme din domeniul amenajărilor interioare ale birourilor și spațiilor comerciale, cu sediul în Cluj-Napoca și București și cu experiență de peste 10 ani pe piață. Firma realizează proiecte de design interior și amenajare/mobilare în toată România, asistând clienți și la nivel european.

Responsabilități

  • Identifică oportunități de vânzare si dezvoltare a bazei de clienți
  • Menține și dezvoltă relațiile de colaborare cu clienții, dar și cu arhitectul principal și managerul de proiect atribuit pentru a stimula creșterea vânzărilor
  • Consiliază utilizatorii finali cu privire la servicii, soluții și selecție de produse, pentru a îndeplini obiectivele de proiectare și costurile stabilite
  • Colaborează cu echipa de arhitecții si echipele suport pentru a oferi soluții care îndeplinesc cerințele funcționale, estetice și bugetare ale clientului
  • Pregătește propunerile formale, conduce negocierile și coordonează procesele de încheiere a vânzării
  • Alege strategia proiectului și gestionează implicarea părților necesare
  • Folosește resursele interne de asistență pentru vânzări, oferă mostre, informații tehnice și răspunsuri la întrebările utilizatorilor finali
  • Dezvoltă soluții creative și inovatoare pentru a satisface nevoile clienților într-o manieră diferențiată
  • Actualizează baza de date ERP și furnizează managementului rapoarte și prognoze de vânzări precise și la timp

Educatie + Experiență

  • Experiență de minim 3 ani în vânzări, într-un domeniu similar (proiecte de birouri, industria mobilei, vânzări de servicii)
  • Cunoștințe de limba engleză – nivel conversațional
  • Excelente abilități de comunicare, verbală cât și scrisă, de analiză și negociere
  • Bune abilități de rezolvare a problemelor, de planificare, prioritizare și gestionare a sarcinilor multiple
  • Abilitatea de a lucra într-un mediu agil, în echipă și orientare către detalii

Alte beneficii

  • Salariu competitiv, in funcție de experiență și valoarea adăugată
  • Tichete de masă, după primele 3 luni
  • Contract pe perioadă nedeterminată
  • Asigurare de sănătate privată pentru România și Ungaria, după primele 3 luni
  • Flexibilitate și condiții de muncă excelente
  • Oportunități de dezvoltare prin cursuri de perfecționare și schimburi de experiență cu alte companii europene

Rezumatul jobului

  • Publicat în17.01.2023
  • Tip jobFull time
  • Locația jobuluiBucurești