Specialist achizitii

Recrutam Specialist Achizitii pentru o companie de Automotive din Sibiu.

Responsabilități

  • Identificarea necesarul de aprovizionare cu materie prima;
  • Organizearea si participarea la vizite de furnizori, audituri;
  • Solicitarea de oferte pentru achizitii de materiale directe;
  • Negocierea si implementarea de productivitati pe segmentul de materiale alocat;
  • Gestionearea / sustinerea departamentul de logistica si departamentul de calitate in solutionarea reclamatilor – retur marfa/solicitari preluare costuri;
  • Crearea, mentinerea, actualizearea datelor de achizitie si master data in SAP;
  • Monitorizarea si definirea unui plan de imbunatatire a performantelor furnizorilor.

Educatie + Experiență

  • experienta minim 3 ani in achizitii automotive sau in mediu de productie;
  • experienta de lucru pe comoditatile otel, aluminiu reprezinta avantaj;
  • Persoana cu initiativa, capabila sa lucreze atat independent cat si in echipa;
  • Persoana ordonata, atenta la detalii, cu abilitati excelente de comunicare;;
  • limba engleza avansat, limba germana reprezinta un avantaj;
  • cunostiinte SAP.

Alte beneficii

  • salariul net – 6000 lei;
  • transport asigurat;
  • tichete de masa de 20 lei/zi lucrata;
  • Prima de Paste;
  • Prima de vacanta;
  • Prima de Craciun.

Rezumatul jobului

  • Publicat în26.04.2021
  • PrioritateHigh
  • Tip jobFull time
  • Locația jobuluiSibiu
  • Salariu net6000
  • Termen limită26.05.2021