Tehnician/Inginer Metrolog

Recrutăm un Tehnician/Inginer Metrolog pentru o companie italiană de injecție mase plastice din industria auto, cu o experiență de peste 15 ani în domeniu.

Responsabilități

  • Operarea instrumentelor avansate de măsurare (mașini de măsurare coordonate și mașini de măsurare vizuală)
  • Sprijinirea fabricării prin măsurarea primelor și ultimelor piese modelate și crearea de modele standard
  • Asistență la dezvoltarea și îmbunătățirea procedurilor de inspecție și calibrare
  • Participarea la audituri externe/interne, atunci când este solicitat de managerul de Calitate
  • Calibrarea echipamentului mecanic de măsurare
  • Mențineținerea bazei de date de calibrare/certificare și introducerea de date în sistem

Educatie + Experiență

  • Cunoștințe solide de PC (Word Excel, Power Point, etc.)
  • Nivel de engleză – mediu
  • Experiență în utilizarea instrumentelor de măsurare (etriere digitale, micrometre)
  • Experiență anterioară în metrologie folosind echipamente CMM pentru inspecție
  • Experiență în studii PPAP și de capacitate – constituie un avantaj
  • O bună înțelegere și interpretare a desenelor tehnice
  • Abilități de relaționare, de muncă în echipă și orientare către client

Alte beneficii

  • Salariu atractiv
  • Pachet de compensații și beneficii competitive
  • Oportunități de dezvoltare profesională
  • Mediu deschis și prietenos
  • Stabilitate și continuitate

Rezumatul jobului

  • Publicat în16.06.2023
  • Tip jobFull time
  • Locația jobuluiTimișoara