Tehnician Mentenanță

Căutăm să recrutăm un Tehnician Mentenanță pentru o companie din domeniul injecției de mase plastice din industria auto.
Compania este situată în Timișoara si este o societate cu capital italian.

Responsabilități

  • Întreținerea preventivă și corectivă a echipamentelor IMM (mașină de turnat, roboți, echipamente de asamblare, scule End-of-Arm, sisteme de materiale și echipamente de transport)
  • Analizarea problemei și sprijinirea tehnicienilor externi
  • Întreținerea echipamentelor, inclusiv mașini de turnat prin injecție cu roboți cu 6 axe, echipamente pneumatice pick&place și servomotoare electrice
  • Întreținerea echipamentelor auxiliare de turnare, inclusiv granulatoare, transportoare, controlul temperaturii lichidului
  • Utilizarea sculelor de mână și a sculelor electrice
  • Oferă sprijin pentru întreținerea instalațiilor, atunci când este necesar
  • Menținerea unui mediu de lucru sigur prin documentarea și corectarea potențialelor probleme de siguranță.

Educatie + Experiență

  • Cunoștințe de energie electrică industrială, inclusiv energie monofazată și trifazată, control al motoarelor, comenzi servo, sisteme de control de urgență și automatizare a proceselor
  • Cunoștințe de citire a schemelor electrice și depanare a sistemelor de control electric
  • Cunoaștințe despre procedure de manipulare a materialelor cu roboți de pick&place
  • Cunoștințe electrice, hidraulice și mecanice a sistemelor de turnare prin injecție de mase plastice – reprezintă un avantaj
  • Abilitatea de a lucra cu puțină sau fără supraveghere

Alte beneficii

  • Salariu atractiv
  • Pachet de beneficii competitive
  • Oportunități de dezvoltare profesională
  • Mediu deschis și prietenos de lucru
  • Stabilitate și continuitate

Rezumatul jobului

  • Publicat în07.07.2022
  • Tip jobFull time
  • Locația jobuluiTimișoara