Angajăm Contabil care să se alăture departamentului Financiar din cadrul ASCENT GROUP, grup de companii de consultanță în afaceri și training, cu numeroase colaborări internaționale și experiență de peste 19 ani în domeniu.

Responsabilități

  • Gestionează întregul flux financiar contabil, înregistrează în contabilitatea financiară și de gestiune documentele primare și evidențele contabile pentru clienții Ascent Group
  • Verifică corectitudinea și legalitatea întocmirii documentelor fiscal, dar și evidența stocurilor pe baza înregistrărilor generate gestionari
  • Efectuează operațiunile de închidere de lună, pregătește și depune declarațiile lunare către ANAF
  • Analizează și verifică acuratețea rulajelor și soldurilor conturilor contabile sintetice și analitice
  • Se informează permanent despre noutățile fiscale și legislative, răspunde de respectarea normelor legale în domeniul său de activitate
  • Întocmește și transmite raportări către autoritățile locale și conducerea firmei

Educatie + Experiență

  • Studii superioare de specialitate
  • Minim 5 ani experiență în domeniu
  • Cunoașterea programelor contabile Ciel (NextUp), Saga – constituie un avantaj
  • Cunoștințe de întocmire a declarației SAFT
  • Cunoașterea contabilității de la A la Z și a legislației contabile și fiscale
  • Cunoștințe avansate de operare PC ( Windows, Microsoft Office)
  • Limba engleză - nivel avansat
  • Limba italiană - constituie un avantaj
  • Abilități de organizare, prioritizare și rezolvare a problemelor
  • Capacitate de analiză și sinteză a informaţiilor, capacitatea de a lucra cu termene limită și atenție la detalii
  • Abilități bune de comunicare, spirit de echipă și flexibilitate
  • Implicare și seriozitate, proactivitate și atitudine pozitivă

Alte beneficii

  • Salar raportat cu responsabilitățile
  • Bonusuri în funcție de rezultate
  • Tichete de masă
  • Contract de muncă pe perioadă nedeterminată
  • Program de lucru flexibil, sistem hibrid (remote și office)
  • Oportunitatea de a lucra într-o echipă dinamică, cu dorința de dezvoltare continuă

Rezumatul jobului

  • Publicat în12.06.2024
  • Tip jobFull time
  • Locația jobuluiArad